پورتال کاربرانگروهسازین

				
				

SafeMode روش غیر فعال کردن (سیف مد) خاموش نمودن

آموزش غیر فعال کردن آموزش هاستینگ | آموزش طراحی وبsafemode

 

در حین نصب بسیاری از برنامه ها و تنظیمات هاستینگ شما به غیرفعال کردن safemode نیاز دارید . برای این منظور در این متن آموزشی روش خاموش کردن safemode در کنترل پنل های متنوع هاستینگ و سیستم های مدیریت هاستینگ متداول ی که در ایران توسط شرکت های هاستینگ ارائه میشود را توضیح داده شده است . در صورتیکه خدمات هاستینگ شما از شرکت سازین دریافت میکنید میتوانید طبق مراحل زیر برای غیرفعال کردن safemode اقدام نماییدو در حین خاموش نمودن سیف مد(SafeMode)  این گزینه اگر به راهنمایی یا پشتیبانی نیاز داشته باشیدمیتوانید از طریق گفتگوی آنلاین با کارشناسان پشتیبانی سازین بصورت 24 ساعته ارتباط داشته باشید . نصب و راه اندازی سیستم مدیریت محتوا (CMS) و یا برخی نرم افزار های تحت وب دیگر سیف مد (SafeMode) بایستی غیر فعال باشد .

 

روش غیرفعال نمودن SafeMode

 

1- فایلی با نام Vhost.conf را بر روی کامپیوتر شخصی خود ایجاد کنید و فایل را در نوت پد باز نمایید و کد داخل فایل را طبق مرحله دوم تغییر دهید .
2- فرض کنید نام سایت شما yoursite.tld میباشد ،متن زیر را در فایل مورد نظر قرار دهید . (تصویر 1)

php_admin_flag safe_mode off

 

 


3- فایل ایجاد شده را از طریق FTP Account یا File Manager در شاخه
conf آپلود نمایید . جهت ارسال فایل با استفاده از اف تی پی اکانت و نرم افزار فایل زیلا میتوانید به بخش آموزش های هاستینگ سازین مراجعه نمایید تا با شیوه ایجاد و مدیریت اکانت اف تی پی و روش آپلود فایل از طریق نرم افزار اف تی پی اکانت را مشاهده نمایید و یا میتوانید بر روی " شیوه آپلود فایل روی هاستینگ " کلیک نمایید .  (تصویر 2)

 

 


4- فایل ایجاد شده بر روی کامپیوتر شخصی خود را (تصویر 2) با ورود به کنترل پنل هاستینگ و سپس بخش مدیریت فایل ها و یا با ورود به نرم افزار اف تی پی و در شاخه
conf آپلود نمایید . در نهایت برای اینکه این فایل در پیکره بندی php سایت شما لحاظ شود، لازم است تا apache سرور لینوکس  یکبار Restart گردد . البته بدون Restart کردن نیز سیف مد شما خاموش شده است بلکه Restart  کردن سیف مد کمک میکند تا پیکربندی PHP سریعتر لحاظ شود . در صورتیکه هاست اشتراکی خریداری نموده اید و سرور اختصاصی یا سرور مجازی نداشته باشید بهتر است کمی صبر کنید چراکه شرکت های هاستینگ امکان خاموش و روشن کردن سرور را تنها برای یک میزبانی وب ندارند . (تصویر3)

 

 


 

5- هم اکنون سیف مد شما با استفاده از روش فوق خاموش شده است . در حین نصب و راه ندازی سیستم های مدیریت محتوا جوملا یا پی اچ پی نیوک و . . .  سایتساز های دیگر یکی از تنظیمات ی که اغلب مشتریان هاستینگ بایستی انجام دهند ، غیر فعال نمودن SafeMode است ،درصورتیکه مشتری هاست شما در حین نصب سایتساز ها یا نرم افزار های دیگر با خطای مشابه مواجه شده است میتوانید راهنمای شیوه خاموش نمودن سیف مد (SafeMode) را در اختیار وی قرار دهید تا بدون اشکال نصب و راه اندازی نرم افزار خود را بر روی میزبانی وب انجام دهند . (تصویر4)

 

 


 

روش خاموش نمودن Safe Mode برای نصب و راه اندازی سایت در این مقاله آموزش داده شد . برای مطالعه مقالات آموزش هاستینگ و آموزش طراحی وب و همچنین آشنایی با واژه ها و تعاریف فناوری اطلاعات و ارتباطات مقالات روزانه سازین را دنبال کنید .

 

تهیه و انتشار
واحد پشتیبانی فنی سازینWas this answer helpful?

Also Read